יוגה נשית

היוגה הנשית היא שיטת יוגה שפותחה ע"י מירה ארצי פדן. היא נותנת תשובה להתמודדות האישה עם השינויים המלווים את חייה, שמתבטאים בגופה ובנפשה, בהתבסס על כלים ותנוחות ממסורות יוגה עתיקות, בשילוב עם נסיונה הרב בליווי נשים במעגלי החיים.
אזור רצפת האגן אצל נשים אוגר מידע משמעותי על חייהן, בגוף ובנפש. היוגה הנשית מאפשרת להאיר מחדש את האגן ורצפת האגן במיוחד, אזור בגוף האמור להעניק תמיכה וייצוב לכל פעולה ביום-יום. באמצעות תרגול, מצליחות נשים להפחית ואף למנוע נזקים כמו דליפות שתן, צניחות אברים, אי שליטה בסוגרים, כאבים באזור האגן, קשיי פוריות, שיבושים הורמונליים ועוד.
התרגול יתחיל בשכיבה על הגב, בחימום המפרקים השונים בדגש על הנעת מפרקי הירך, האגן והגב התחתון, וימשיך לתנוחות עמידה תוךך הדגשת השימוש בשרירי הליבה וקרקעית האגן לייצוב פנימי וחיצוני גם בשהייה בתנוחות וגם במעברים בניהן. תנוחות הפוכות יתורגלו בהתאם לשלב ההורמנלי לאורך המחזור החודשי, למשל בזמן הווסת או בהריון ינתנו תנוחות חלופיות שיותר מתאימות. לצד הדגשת הייצוב והתחזקות האישה, תיהיה הנחיה מעמיקה להרפית הגוף המשמעותית כל כך לאיזון ההורמנלי.
היוגה הנשית מזמינה כל אישה לפתח את הקשב לגופה בשלבים השונים בחייה ואף סביב המחזור החודשי שלה, לתרגל יוגה בהתאם ולהביא את התובנות המתגלות על מזרון היוגה גם לחיים.