יוגה נשית

היוגה הנשית היא שיטת יוגה שפותחה ע"י מירה ארצי פדן. היא נותנת תשובה להתמודדות האישה עם השינויים המלווים את חייה, שמתבטאים בגופה ובנפשה. השיטה מתבססת על כלים ותנוחות ממסורות יוגה עתיקות, בשילוב עם נסיונה העשיר של מירה בליווי נשים במעגלי החיים. אזור רצפת האגן אוגר מידע גופני, נפשי ומנטלי על אודות חייהן של נשים. היוגה הנשית מאפשרת להאיר מחדש ולתקשר עם רצפת האגן, אזור בגוף האמור להעניק תמיכה וייצוב לכל פעולה ביום-יום. באמצעות תרגול, מצליחות נשים להפחית ואף למנוע נזקים כמו דליפות שתן, צניחות איברים, אי שליטה בסוגרים, כאבים באזור האגן, קשיי פוריות, שיבושים הורמונליים ועוד.

התרגול יתחיל בשכיבה על הגב, בחימום המפרקים השונים ובהנעת מפרקי הירך, האגן והגב התחתון. ימשיך לתנוחות עמידה תוך הדגשת השימוש בשרירים המייצבים וקרקעית האגן לייצוב פנימי וחיצוני. התנועה והאיסוף של קרקעית האגן (מולבנדה) תעשה בתואם עם הנשימה.  היוגה הנשית מזמינה כל אישה לפתח את הקשב לגופה במעגלים המשתנים של  חייה, לתרגל בהתאם ולהביא את התובנות המתגלות על מזרון היוגה גם לחיים.

ובנימה אישית: כאשה עסוקה, שחיה עם בן זוג המחזיק בדיעות מוצקות:)  כמורה ליוגה, מנהלת ובעלת סטודיו פרטי, כאמא ל-4 ילדים, שבמשך 10 שנים לא ישנה לילה שלם…. מצאתי שהיוגה הנשית מאפשרת לי למצוא את העוגן שלי. התרגול הפך עבורי למעקה פנימי שאפשר להישען עליו, גם כאשר תנועת גלי החיים סביבי הינה סוערת מאוד. אני מזמינה אותך כפי שאת להצטרף לתרגול יוגה נשית, כדי למצוא את אזורי השקט הפנימי שבך ואת נקודות האיזון. בואי לקבל כלים להכרת והבנת החולשות והחוזקות של גופך. קודם נמצא רווחה תודעתית ורגשית דרך תרגילי נשימה, עליה נבנה, דרך תרגול תנוחות היוגה, חוזק וגמישות גופנית. אני מצאתי שהיוגה הנשית אפשרה לקבל שליטה מלאה על חיי במעגלי החיים המשתנים בין גיל הפריון להתבגרות. מזמינה אותך להצטרף אלי למסע משלך.

סיגל גור לביא